Markýzy sluší každému domu

Chcete designově sjednotit a zkrášlit svou domovní fasádu? Anebo jen zastínit Vaše oblíbené relaxační místo na lodžii, balkóně, či terase? Venkovní markýzy Váš dům nejen zkrášlí, ale také Vás ochrání před nepřízní počasí.    

Markýzy zpříjemní pobyt venku   
Venkovní markýzy se dnes vyrábějí v mnoha typech konstrukcí, šířkách a barevných odstínech, a proto se staly oblíbeným doplňkem, jak oživit a zkrášlit vnější tvář domu. Primárně však slouží k zastínění teras, balkónů a dalších venkovních prostor. Z konstrukčního hlediska se jedná o pevné součásti domu, jehož celkový vzhled pomáhají dotvářet. Dnes si můžete rovněž vybrat z mnoha typů ovládání. Markýzy lze ovládat ručně, klikou, motorem nebo motorem s dálkovým ovládáním v kombinaci s větrným a slunečním čidlem. Když si nainstalujete venkovní markýzu, získáte příjemné zázemí k práci, zábavě i odpočinku. Kvalitní markýzy se vyrábějí z materiálů, které se vyznačují dlouhou životností a stálobarevností. To je dáno tím, že používané textilie jsou ze 100% akrylového vlákna, obsahují UV stabilizátor, stejně jako impregnaci proti vodě i plísním a mají celkovou antistatickou úpravu. Proto Vám venkovní markýzy zpříjemní venkovní posezení za každého počasí. 

Oblíbené výsuvné markýzy
Při výběru markýzy je důležité zvolit správný typ. Mezi nejoblíbenější a neprodávanější typy markýz patří výsuvné markýzy. Patentovaná kloubová či teleskopické ramena dodávají výsuvným markýzám elegantní vzhled. V každé pozici vysunutí zajišťují dokonalé napnutí látky. Výsuvné markýzy jsou vhodné k zastínění teras a balkonů. Vyrábí se na míru dle přání zákazníka. Standardně se ovládají klikou, pro komfortnější ovládání lze dodat i ovládání motorem na vypínač, nebo dálkové ovládání. Vhodným doplňkem výsuvné markýzy je čidlo na vítr, případně v kombinaci slunce-vítr. Toto čidlo umožňuje vysunutí markýzy ihned u východu slunce, nebo její zatažení při větší rychlosti větru, než je z bezpečnostních důvodů povolena. Novinku představuje otřesové čidlo, které v kombinaci s rádiovým motorem u větší rychlosti, než je povolena, dá povel k zatažení markýzy a chrání ji tak pře zničením.

Ostatní typy markýz
Košové markýzy se používají především k zastínění vchodových částí objektů. Venkovní markýzy sklopné jsou nejodolnější proti větru. Používají se na balkóny a lodžie. Velkoplošné markýzy s ocelovou konstrukcí představují řešení, jak zastínit větší prostor, například terasu. A jako poslední zmíníme stropní markýzy, které slouží k zastínění zimních zahrad. Vyberte si markýzy, které nejvíce využijete, a které budou Vašemu domu nejvíce slušet! Přejeme Vám příjemnou sezónu.